Babylon Cup 2018

10.10.2018 14:27

Již třetí ročník mezinárodního šermířského turnaje pro děti do 14 let, který je zařazen do evropského okruhu turnajů U14 uspořádal v kulturním a zábavním CENTRU BABYLON oddíl ŠERM Liberec.

Na turnaji startovalo v šermu fleretem a kordem 240 dětí z jedenácti zemí.

 

V sobotu začali chlapci v šermu kordem a o něco později pak děvčata s fleretem. Vítězství v obou disciplínách zůstala v Česku, když v kordu zvítězil Ondřej PROCHÁZKA z FC Bělá a mezi děvčaty byla nejlepší Michala ILLEKOVÁ ze S. Bystřice n. Pernštejnem.

Z domácích byli v kordu 61. Šimon NOVOTNÝ, 78. Viktor DOLEJŠ a ve fleretu pak 34. Anna ZBRÁNKOVÁ.

 

V neděli se pořadí disciplín obrátilo a fleretem šermovali chlapci a kordem děvčata. Tentokrát byli lepší mladí ze zahraničí a vítězství si ve fleretu odvezl Raben LINDNER z Radebeulu (GER) a v kordu Liliana PORWOL z Radlinu (POL).

Z domácích byl 46. Pavel ZERONIK, 53. Tadeáš ŽÁRSKÝ, 55. Luděk LENC, 57. Vojtěch KAREL a 58. Oliver SKLENÁŘ.

V kordu dívek byla 36. Aneta PAVLOVÁ a 59. Petra KONEČNÁ.

 

Atmosféru a organizaci turnaje velmi chválili přítomní, regionální sportovní ředitel Evropské šermířské konfederace pan Julius Králik a předseda okresní organizace České unie sportu pan Vladimír Boháč.

Za přízeň a podporu děkujeme vedení CENTRA BABYLON, společnostem s Autoleasing, Preciosa, a.s., SPECTRA ONE, stavebninám DEK a CS23, s.r.o..

 

Fotky zde - https://www.babyloncup.com/cz/photosvideos/ (povoleno jejich zvěřejnění)

 

Zpět