Bratislava satelit FIE, Opavský listopad, Podbezdězský kord 2017

20.11.2017 10:10

Zatím svůj největší sportovní úspěch vybojovala mladá liberecká šermířka Štěpánka Němcová, když se na bratislavském satelitním turnaji FIE v konkurenci 76 žen z 23 zemí probojovala ze skupin do eliminace, kde porazila Britku Mullens a ve druhém kole prohrála o postup s jednou z nejlepších italských fleretistek Borellou. Umístila se tak na velmi pěkném 29.místě!!!

Na domácích planších se bojovalo o pohárové body v Opavě a Bělé pod Bezdězem.

V Opavě kde šermovali v žákovských a kadetských kategoriích fleretisté a fleretistky startovali z oddílu šerm Liberec 3 chlapci a 3 dívky. Turnaj začal soutěží žáků, kde velmi dobře zašermovali Petr Hromádka a Ladislav Pěnička, kteří se oba probojovali do závěrečné osmičky, kde se umístil 5.Hromádka a 6.Pěnička. Soutěž brzy skončila pro Tomáše Korselta, který byl diskvalifikován.

Mezi žačkami si 12.místo vybojovala Markéta Sklenářová.

Následovaly soutěže kategorie kadetů, kde se na našich mladých začala již projevovat únava, ale i přesto vybojovali pěkná umístění a 9.byl Hromádka, 13.Pěnička a 20.Korselt.

V kadetkách se do osmičky probojovala na pěkné 7.místo Lucie Ježková a 12. se umístila Barbora Hromádková.

Třetím turnajem, kde šermovali liberečtí mladí byl Podbezdězský kord, kde mezi 53 žáky startovali Jakub Majer a Tadeáš Knop. Dobře šermoval Majer, který se ale vprostřed soutěže potkal s pozdějším vítězem turnaje, domácím Coufalem s nímž prohrál a dostal se do oprav. Tam vyhrál a vrátil se tak do hlavní soutěže, kde opět prohrál a umístil se jako 20. Stále ještě začátečník Knop byl klasifikován jako 40.

V neděli, kdy soutěžili junioři se umístil František Jurák také na místě 40.

Zpět