Brno, Karlovy Vary, Timisoara

09.10.2017 13:16

Třemi turnaji pokračoval o víkendu vrchol podzimní sezony sportovního šermu a na všech třech startovali i šermíři oddílu ŠERM Liberec. V Brně šermovali na Brněnském poháru úspěšně Petr Hromádka, Tomáš Chramosta a Ladislav Pěnička. Po velmi dobrých výkonech ve skupinách postoupili všichni tři do eliminace, kde byl Hromádka průběžně jako číslo jedna. Ve druhé eliminaci pak prohrál svůj zápas Pěnička a umístil se jako 11. Další liberečtí postoupili do elitní osmičky,kde je postupně zastavil brněnský Geriš a tak se umístil Chramosta na pěkném pátém místě a Hromádka, který prohrál v semifinále získal velice pěkné třetí místo. Celkovým vítězem turnaje se stal Michal Grufík ze  Slezanu Opava.

V Karlových Varech se konal 49.ročník Lázeňského poháru mužů v šermu kordem kde mezi 86 účastníky šermovali kromě našich kordistů, také šermíři z Polska, Německa a Slovenska. Za Liberec šermoval Ladislav Knap, který po třech vítězstvích ve skupinách postoupil do eliminace, kde prohrál s reprezentantem Čuprem a své účinkování na turnaji ukončil na 51.místě.

Třetím turnajem byl světový pohár juniorek v rumunském městě Timisoara, kde 132 děvčat šermovalo fleretem. Naše Štěpánka Němcová se ze skupin probojovala do KO eliminace, kde se o další postup utkala s Italkou Ferrara a i když podala jeden ze svých nejlepších výkonů, tak 13:15 prohrála a umístila se tak na posledním bodovaném 96.místě za které obdržela 1 bod do světového žebříčku.