Budapešť, Ostrava, Praha

03.10.2016 21:33

Do Budapešti, kde již vybojovala pěkný výsledek na světovém poháru juniorek ve fleretu si se svým trenérem Kulíkem zajela na turnaj evropského poháru kadetů liberecká Štěpánka Němcová. Při rekordní účasti 226 kadetek z 24 zemí podala ve skupinové části excelentní výkon, když s přehledem porazila všech 6 soupeřek a celkem obdržela pouze 11 zásahů. Do hlavní soutěže pak postoupila jako číslo 14. Přes první kolo eliminace pak postoupila dál a tam se bohužel opět utkala s jednou z vynikajících maďarských fleretistek Hanzl, na kterou přes veškerou snahu nestačila, zápas prohrála a i tak se umístila na pěkném 66 místě.

Druhým turnajem byl Čermákův memoriál v Ostravě, kde se v šermu fleretem utkali junioři a kadeti. Tam pod vedením trenérky Niesigové startovali z oddílu „ŠERM LIBEREC“ Matěj Chaloupka a František Šilhán. Velmi dobře si vedl Chaloupka, který po dobrých výkonech ve skupinách postoupil do eliminace, kde se probojoval až do zápasu o semifinále. Tam bojoval s pozdějším vítězem soutěže Königem z Bystřice nad Pernštejnem. Až do stavu 12:12 byl zápas vyrovnaný, ale pak Chaloupka obdržel 3 zásahy v rychlém sledu a 12:15 prohrál. Umístil se tak mezi nejlepšími juniory na pěkném 5 místě. Šilhánovi se již tak nedařilo a umístil se jako 21. Mezi kadety pak obsadil místo 14.

Třetím turnajem byla Cena Letňan v šermu kordem pro mladší žáky. Tam startovali z Liberce Pavel Bulíř a Karel Bór, kteří věkově postoupili do nové sezóny z mini žáků. Opět se potvrdily výkonnostní rozdíly mezi věkovými kategoriemi a tak se v konkurenci 37 šermířů umístil jako 28. Bulíř a 33. Bór.

Zpět