Cena Letňan a U23 Brno

27.02.2017 10:13

Skoro o každém víkendu se koná ve sportovní hale v Letňanech šermířský turnaj. Nejinak tomu bylo i o víkendu, kde v sobotu na Ceně Letňan šermovalo kordem 52 žáků a v neděli stejnou zbraní 47 mladších žáků. Mezi žáky šermovali také liberečtí Václav Hojsák a Jakub Majer. Zatímco Hojsák  se umístil na 31.místě, tak lepšící se Majer měl na svém kontě 6 vítězství ve skupině a postoupil do eliminace, kde po třech vítězných zápasech postoupil až do boje o osmičku. Tam se utkal s domácím Kalusem, který byl zkušenější a zápas vyhrál. Majer se tak umístil na pěkném 11. místě.

V neděli mezi mladšími žáky šermovalo hned 6 malých elévů z oddílu ŠERM LIBEREC a z nich byl překvapivě nejlepší na 12. místě Tadeáš Knop. Dále pak se umístili – 29.Pavel Bulíř, 30.Karel Bór, 32.Šimon Novotný, 42.Matěj Plšek a jako 45.Viktor Dolejš.

V Brně ve stejné době pořádal SOKOL Brno I mezinárodní turnaj mužů v šermu fleretem do 23 let, kde startovali šermíři ze 12 zemí a mezi nimi také Matěj Chaloupka a František Šilhán. Ti bohužel na své soupeře výkonnostně nestačili umístili se – 64.Matěj Chaloupka a 70.František  Šilhán. V turnaji suverénně zvítězil olympionik Alexander Choupenitch.

Zpět