ECC Poznaň a Pražský turnaj mládeže

16.01.2017 13:53

I přes nepřízeň počasí se na turnaji evropského kadetského okruhu v polské Poznani sešlo 158 mladých šermířek z osmnácti zemí, které soutěžily v šermu fleretem. Mezi českými reprezentantkami byla také Štěpánka Němcová z oddílu ŠERM LIBEREC. Ta se po dobrých výkonech ve skupinách, kde měla 4 vítězství, probojovala do eliminace, kde porazila reprezentantku Austrálie a postoupila mezi 64. V dalším kole se již šermovalo o postup mezi 32 a tam se utkala s velmi dobrou šermířkou Candescu z Rumunska. Se kterou prohrála a umístila se v nejlepší třetině účastnic na 51. místě. Rumunka pak vybojovala celkové třetí místo. V turnaji zvítězila Maďarka Hajas.

Druhý den turnaj pokračoval soutěží družstev, kterých startovalo celkem 32. Česká republika v sestavě Štěpánka Němcová, Michaela Macko, Isabela Sedláková a Eliška Malíčková, se po třech vítězstvích a dvou porážkách umístila v lepší polovině družstev na pěkném třináctém místě. První místo vybojovalo družstvo Běloruska.

Na domácích planších uspořádal oddíl USK Praha, Pražský turnaj mládeže v šermu mladšího žactva fleretem a turnaj Mladý mušketýr pro mini žactvo. V obou soutěžích měl své zastoupení také ŠERM LIBEREC. Mezi mladšími žáky byl nejúspěšnější liberecký Tomáš Chramosta, který po 7 vítězstvích ve skupině zvítězil i ve čtyřech zápasech eliminace a postoupil až do finále. Ve finále pak porazil soupeře rozdílem třídy a domů si odvezl pohár za první místo! I další liberečtí se snažili a umístili se – 15. Michal Zavoral, 22. Jan Prskavec, 25. Tomáš Korselt a 27. Vojtěch Stránský. V mladších žačkách šermovala Markéta Sklenářová a umístila se na pěkném sedmém místě.

V neděli, kdy šermovali mini žáci, byl 10. Tadeáš Žárský a 11. Oliver Sklenář.

Zpět