Evropský kadetský okruh Šamorín a Brněnský krokodýl v Praze

24.10.2016 13:56

Dalším turnajem evropského kadetského okruhu v šermu fleretem děvčat byl slovenský Šamorín, kde se o výsledky utkalo celkem 145 fleretistek ze 17 zemí. Mezi nimi také Štěpánka Němcová z oddílu Šerm Liberec, které se povedl úspěšný start do podzimní sezony již v britském Manchesteru. Nyní pod vedením trenéra Kulíka si vedla dobře i v Šamoríně, kde ze skupin postoupila do eliminace a tam postupně v zápasech o postup vyřadila Maďarku Barabas, Ukrajinku Poloziuk a v zápase o šestnáctku prohrála 13:15 s Italkou Corabi a dostala se tak do skupiny opravných zápasů. Tam ještě porazila Ukrajinku Myroniuk a o postup prohrála s další Ukrajinkou Buděnko, která nakonec obsadila v turnaji druhé místo. Celkově tak Štěpánka obsadila 22.místo což je mezi 145 šermířkami velmi pěkné umístění. Druhý den se konala soutěž družstev, kterých startovalo 26. Naše družstvo v sestavě Macko, Musílková, Němcová a Sedláková se po velmi dobrých výkonech probojovalo mezi nejlepších osm. V zápase o semifinále se naše kadetky utkaly s favorizovanými Polkami s nimiž prohrály a bojovaly tak o páté místo. Tam po bojovných výkonech nejprve porazily Ukrajinu a v infarktovém zápase družstvo Německa, když ještě před posledním zápasem naše děvčata prohrávala 29:32. Pak, ale nastoupila Štěpánka Němcová a fantastickým výkonem celý zápas otočila na 41:38 a tak se naše družstvo umístilo na nádherném pátém místě! BLAHOPŘEJEME!!!

Na domácích planších se šermoval turnaj Brněnský krokodýl v šermu fleretem. V kombinované soutěži seniorů a juniorů se umístil liberecký František Šilhán jako 27. a ve společné soutěži seniorek a juniorek byla 9. Anna Havlíčková.

Zpět