Hasa, Letňany, Juliska a Kolkwitz

13.12.2017 09:38

Účastí na posledních čtyřech turnajích roku završili mladí šermíři a šermířky oddílu šerm Liberec podzimní sezonu.

Ve vršovické hale HASA, kde šermovali v kombinovaných soutěžích juniorů+mužů a juniorek+žen fleretisté a fleretistky, dosáhla krásného úspěchu Štěpánka Němcová, která v obou dámských soutěžích bez jediné porážky zvítězila. V mužských disciplínách se Matěj Chaloupka umístil mezi juniory 7. a v mužích byl 15.

V Letňanech pokračoval další z turnajů o pohár ČEZ v šermu kordem. V sobotu kdy šermovali žáci a mladší žačky vybojoval v konkurenci 51 kordistů pěkné 10. místo Jakub Majer a 23. byl lepšící se Tadeáš Knop. V děvčatech, kterých šermovalo 45 se mezi nejlepší probojovala na 8. místo Aneta Pavlová, 17. byla Eliška Plátková a 19. Petra Konečná.

V neděli pak turnaj pokračoval soutěží mladších žáků, kterých startovalo 65. Z libereckých byl nejlepší na 25. místě Šimon Novotný a dále se umístili 33. Pavel Zeronik, 39. Pavel Bulíř, 41. Karel Bór a 63. Viktor Dolejš.

Ve stejnou dobu se v armádní hale DUKLY na Julisce konal Vánoční maraton v šermu mužů a žen kordem. Mezi muži, kterých startovalo 132 ze 12 zemí, šermovali i 3 šermíři libereckého oddílu, kteří se ve dvoudenní soutěži umístili 71. Jindřich Šilhán, 84. Lukáš Pur a 91. Ondřej Melichar.

Posledním turnajem, kde naši o víkendu šermovali, byl turnaj žáků a mladších žáků v německém Kolkwitz, kde se ve svých kategoriích umístili fleretisté 26. Vojtěch Stránský a 29. Oliver Sklenář.

Zpět