Jarní pohár a Pohár sovy 2017

10.04.2017 12:44

V rámci vyvrcholení jarní sezony sportovního šermu se v Praze konaly dva turnaje pro mladší a nejmladší žactvo v šermu fleretem a kordem.

Sokol Vršovice uspořádal 24.ročník jarního poháru, kde se v sobotní soutěži staršího žactva ve fleretu probojoval do širší finálové osmičky na velmi pěkné páté místo liberecký Petr Hromádka, devátý byl mladší žák Tomáš Chramosta a třináctý pak Ladislav Pěnička. Mezi děvčaty vybojovala Lucie Ježková místo desáté. V neděli, kdy šermovali svůj turnaj mladší žáci, podal výborný výkon Tomáš Chramosta, který se po sérii vítězných zápasů probojoval až do finále, kde po velkém boji prohrál a obsadil tak po jediné porážce krásné druhé místo! Další mladí liberečtí šermíři se umístili – 18. Michal Zavoral, 32. Vojtěch Stránský, 33. Tomáš Korselt a 34. Tadeáš Žárský.

USK Praha uspořádal ve sportovní hale v Letňanech turnaj o Pohár Sovy 2017 pro žáky a mini žáky v šermu kordem. V sobotní, konkurenci 63 žáků vybojoval liberecký Jakub Majer 34. místo a Tadeáš Knop byl 56. V neděli mezi mini žáky dosáhl pěkného úspěchu Karel Bór, který prohrál až v boji o osmičku a umístil se na dobrém 13. místě. Dále pak byl 39. Matěj Plšek a 41. Viktor Dolejš.