Ještědský kalíšek a Pohár ČEZ 2017

27.11.2017 14:40

Za podpory Statutárního města Liberec a Libereckého kraje uspořádal oddíl Šerm Liberec již tradiční turnaj pro malé a nejmenší fleretisty a fleretistky Ještědský Kalíšek. Při hemžení šermířského potěru se na planších vystřídalo celkem 66 šermířů a šermířek mladšího a mini žactva. Z domácích elévů byl úspěšný mini žák Vojtěch Karel, který se umístil mezi mladšími žáky 18. a ve své kategorii byl 11. V mladším žactvu byl ještě 20. Luděk Lenc a 14. Anna Zbránková.

Mezi mini žáky se skvěle zadařilo našemu Oliveru Sklenářovi a další se umístil jako 11. Vojtěch Karel a 16. Marco Schuster. V mini žačkách pak obsadila 10. místo Anna Zbránková.

Všem gratulujeme.

Na závěr bychom chtěli za pomoc a podporu poděkovat firmám DINO-RAVENSBURGER s.r.o. a Libeos s.r.o.

V Praze se ve stejnou dobu konal turnaj Pohár ČEZ, kde se utkali v šermu kordem kadeti a v kombinované soutěži kadetky+žačky. V konkurenci 67 kordistů si velmi dobře vedl liberecký Lukáš Pur, který se ze skupin probojoval přes tři kola eliminace až do zápasu o nejlepších 16, kde prohrál a umístil se tak na pěkném 19. místě. Další z libereckých se umístil 47. Ondřej Melichar a jako 65. nováček Ondřej Burda. V kombinované soutěži děvčat byla 30. Aneta Pavlová a mezi žačkami se umístila jako 17.

Zpět