Ještědský kalíšek, Turnaj 17. listopadu a Cena Letňan

29.11.2016 07:58

Celkem 101 startujících z 15 oddílů se vystřídalo na planších při dvoudenním turnaji „Ještědský Kalíšek“, který uspořádal oddíl Šerm Liberec v liberecké KORT hale. V sobotu šermovali fleretem starší žáci a žačky a v neděli soutěžili mladší. Do výsledkových listin obou dní se výrazně zapsal domácí mladší žák Tomáš Chramosta, který v sobotu vybojoval krásné třetí místo a v neděli bojoval ve finále. Mezi staršími žáky zvítězil Tilman Brosche Fechtclub Radebeul, který výkonem všechny o třídu převyšoval. Z domácích byl nejlepší na třetím místě Tomáš Chramosta, 8.Petr Hromádka, 13.Tomáš Vele, 19.Ladislav Pěnička, 20.Jan Prskavec, 23.Vojtěch Stránský, 25.Michal Zavoral, 28.Oliver Sklenář, 29.Tomáš Korselt a 31.Tadeáš Žárský. Mezi žačkami zvítězila Isabela Sedláková ze Sokola Bystřice a 15.byla domácí Markéta Sklenářová.

V neděli mezi mladšími žáky opět velmi úspěšně bojoval liberecký Tomáš Chramosta, který se dostal až do finále, kde se o první místo utkal s polákem Melchiorem Krawczynskim z KS Wroclavianie. Zápas ukončil až časový limit a Tomáš prohrál nejtěsnějším poměrem 10:11. I tak byl z malých českých šermířů nejlepší a získal pěkný pohár za druhé místo. Další z domácích pak byli 13.M.Zavoral, 19.V.Stránský, 23.T.Korselt, 25.J.Prskavec, 26.T.Žárský a 33.Ol.Sklenář. Mladší žačky vyhrála Michala Illeková Sokol Bystřice a domácí Sklenářová byla osmá.

Za aktivní spolupráci a podporu děkujeme našim sponzorům, kterými byli STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC, PRECIOSA a.s. a ELRA SERVIS s.r.o.

Nešermovalo se jen v Liberci, ale také na dvou místech v Praze. V hale DUKLY na Julisce se konal „Turnaj 17.listopadu“ ve společných soutěžích mužů a juniorů a žen a juniorek ve fleretu. Mezi juniory byl liberecký Matěj Chaloupka 12. a mezi muži obsadil místo 25. Liberecká kadetka Štěpánka Němcová byla v obou soutěžích klasifikována na místě devátém.

V Letňanech se konala „Cena Letňan“ v kordu žáků a konkurenci 60 kordistů se probojovali liberečtí Václav Hojsák na 32. a Petr Zeronik na 45.místo.