Ještědský pohár 2018

16.04.2018 10:06

Již tradičně se každým rokem na jaře scházejí na libereckém turnaji „Ještědský pohár“ nejlepší šermíři a šermířky, aby soupeřili v šermu kordem. Letos to byly v sobotu kategorie mladších žákyň a kombinovaná soutěž žen a juniorek. V neděli pak šermovali muži.

Mezi mladšími žačkami bojovaly o dobré umístění i domácí kordistky Petra Konečná, Aneta Pavlová a Eliška Plátková. Nejlépe si vedla Pavlová, která se probojovala těsně za finálovou osmičku na pěkné 10. místo. Dále pak byla 17. Plátková a 29. Konečná.

V kombinované kategorii žen a juniorek, kterou vyhrála Došková ze Slavoje Litoměřice se domácí Šárka Petrovičová umístila jako 39.

V neděli si to na deseti planších rozdalo v soubojích 80 mužů, mezi kterými byli i šermíři z Dynama Užhorod a USV Dresden. Celou soutěž pak vyhrál Anatoliy Herey z Dynama Užhorod, který ve finále zdolal českého reprezentanta Pavla Pitru. Z domácích šermířů se umístili, jako 53. Jindřich Šilhán, 61. Ladislav Knap, 66. František Šilhán, 68. František Jurák a 80. Petr Karel.

Turnaje se tak zúčastnilo celkem 153 šermujících, kteří na planších vybojovali celkem 677 soubojů.

Série libereckých jarních turnajů pokračuje hned o dalším víkendu, kdy se na Libereckém kordíku utkají kadeti, kadetky, žačky a mini žactvo.

Zpět