Jizerský kord 2017

22.01.2017 20:12

Za podpory statutárního města Liberec uspořádal oddíl šerm Liberec první ze série turnajů jarní sezony. V turnaji „Jizerský kord“ soutěžili v hale liberecké Lokomotivy v šermu kordem ve dvoudenní soutěži mladší žáci a žačky. V chlapcích osvědčil svůj talent domácí Tomáš Chramosta, který se mezi 44 soupeři po dvanácti vítězstvích ve skupinách a třech v eliminacích probojoval do elitní osmičky a až tam po prohře s pozdějším vítězem turnaje obsadil pěkné osmé místo a přesvědčil tak o tom, že umí stejně dobře ovládat jak fleret, tak i kord. Z dalších domácích šermířů se dále umístili – 21. Tadeáš Knop, 31. Pavel Bulíř, 34. Šimon Novotný, 35. Karel Bór, 40. Viktor Dolejš a 44. Matěj Plšek.

Druhý den, kdy šermovala děvčata, udělala třetím místem radost domácím Magdaléna Bartoňová, která se po sedmi vítězstvích ve skupinách a dvou eliminacích probojovala mezi čtyři nejlepší /semifinále/ a teprve tam prohrála s vítězkou soutěže. Další naše borkyně se rovněž neztratily a umístily se: 13. - Eliška Plátková a 14. Petra Konečná, pro kterou to byl první start v soutěži o kategorii výše, nežli je věkem.

Všem gratulujeme.

Na závěr děkujeme za podporu a pomoc organizacím a firmám, kterými byly – Sportovní fond statutárního města Liberec, Libeos s.r.o., ELRA servis s.r.o. a pekařství Šumava.

Zpět