Liberecký fleret - 3. a 4. 5. 2014 - soutěž ukončena

07.04.2014 13:47

Program:

datum

-

so 3.5.

od 10.00 h. fleret kadeti   

 

od 14.00 h. fleret junioři

 

 

ne 4.5

od 10.00 h. fleret kadetky

od 13.00 h. fleret juniorky

Stav soutěží:

Dalším z turnajů libereckého šermířského jara byl „Liberecký fleret“, který je určen pro mladé šermíře a šermířky v kadetském a juniorském věku.

V obou kategoriích se projevila, jak množstevní, tak kvalitativní úroveň klubu šermu Ostrava, kde je v současnosti nejkvalitnější základna mladých fleretistú a fleretistek. Zdatnými soupeři se jim snažili být domácí, kteří se také snaží vybudovat kvalitní základnu, ale zatím mají nejvíce mládeže v žákovském věku.

Přesto se podařilo mezi juniory domácímu Romualdu Klemmovi všechny soupeře porazit a v soutěži zvítězit. Do osmičky se ještě probojoval na osmé místo Jiří Syřiště, devátý byl Václav Hak, desátý Pavel Šimon a třináctý Matěj Chaloupka. O 18. 19. a 20. místo se podělili František Šilhán, Petr Hromádka a Tomáš Chramosta.

Předtím se ještě uskutečnila soutěž kadetů, kterou rovněž ovládli mladí ze severní Moravy, ale dobře jim sekundovali i domácí, z nichž byl pátý Pavel Šimon a opět osmý Jiří Syřiště. Ještě na desátém místě byl Matěj Chaloupka a ostatní skončili v předkole.

Rovněž v dívčích soutěžích se projevila kvalita ostravských děvčat, která obsadila přední místa v obou kategoriích.

Mezi kadetkami si z domácích nejlépe vedla pátá Anna Havlíčková, sedmá byla Štěpánka Němcová, desátá Barbora Hromádková, dvanáctá Markéta Sklenářová a třináctá Lucie Ježková. Všechny jsou to žákyně. V kategorii juniorek se žačka Štěpánka Němcová umístila na pěkném pátém místě a Anežka Řičářová si vybojovala místo osmé.

Dvanácté místo obsadila ještě Anna Havlíčková.

Ostatní naše děvčata skončila v předkole.

Při uspořádání turnaje nám různými formami pomohli následující organizace a firmy, kterým tímto děkujeme a jsou jimi – statutární město Liberec, IZOLTHERM, Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce n.N., Svijany Soukromý pivovar, JIM ofsetová tiskárna, ELRA – servis, Dino, PRECIOSA, moštárna a palírna Stará Dáma, Centrum Babylon Liberec-Aquapark, Centrum Babylon Liberec, Agentura regionálního rozvoje ARR nisa, Marty-sportovní poháry a reklamní agentura Ika. Mediálním partnerem byla televize RTM TV.

 

Zpět