Londýn, Teplice a Opava 2019

05.11.2019 08:37

Pod názvem Eden Cup se konal v Londýně světový pohár ve fleretu juniorů a juniorek. Mezi 137 fleretistkami z 27 zemí šermovala i naše Štěpánka Němcová. Jak to u ní v letošním roce bývá na mezinárodních turnajích, tak postoupila ze skupin do hlavní soutěže, kde se o postup do dalšího kola utkala s Britkou Granville. Zápas přes velkou snahu prohrála 14:15 a umístila se tak na 74 místě.

V Čechách se ve stejnou dobu konaly turnaje v Teplicích a v Opavě.

Na turnaji, Čepel města Teplice šermovaly kordem mini žačky a kadetky. V mladší kategorii se představila naše Karolína Konečná, která vybojovala sedmé místo. Její sestra Petra Konečná a Aneta Pavlová pak za nás šermovaly mezi kadetkami. Obě postoupily ze skupin do eliminace, kde je v soutěžním pavouku počítač svedl mezi 32 kordistkami proti sobě. V zápase zvítězila Aneta Pavlová, která pak postupovala až do osmičky, kde se umístila na pěkném osmém místě. Petra Konečná se tak dostala do oprav, kde prohrála a umístila se 26.

Vyvrcholení přišlo v Opavě, kde mezi kadety fleretisty šermovali za Liberec Petr Hromádka a Tomáš Chramosta. Po dvou kolech skupin postoupili do eliminace Hromádka jako č.2 a Chramosta jako č.5. Oba postupovali až do osmičky, kde Chramosta prohrál s brněnským Slezákem a umístil se tak na sedmém místě. Hromádka se probojoval až do finále, kde rovněž potkal Slezáka, kterého porazil a v turnaji zvítězil!!!

                                                   BLAHOPŘEJEME !!!

 

Zpět