Manchester, Brno, Karlovy Vary

20.10.2016 18:03

Další turnaj evropského kadetského okruhu v šermu fleretem se konal v britském Manchesteru a v soutěži děvčat startovalo 94 šermířek ze 14 zemí. Mezi nimi bojovala i liberecká Štěpánka Němcová. Po výborném výkonu ve skupinách, kde všechny své soupeřky porazila, postoupila do eliminace a v prvním kole měla volný los. V dalších zápasech pak po velmi dobrých výkonech postupně vyřadila Britku O´Conell, Švédku Schreiber a v boji o osmičku pak další Švédku Jaderling. V boji o semifinále se pak utkala s průběžně vedoucí Španělkou Castro, s níž držela až do poloviny zápasu vyrovnaný stav. Pak v rozhodujících okamžicích se jí při útocích nerozsvítil 3x zásah a zápas po boji prohrála 8:15. Jediná porážka v soutěži ji tak odsunula na šesté místo. I tak je to v její sportovní kariéře zatím její nejlepší umístění a blahopřejeme! Vítězkou turnaje se pak stala fleretistka Wong ze Singapuru.

Dalším ze třech víkendových turnajů, kde startovali naši šermíři byl mezinárodní turnaj mužů v šermu kordem „Lázeňský pohár“ v Karlových Varech. V konkurenci 84 kordistů soutěžili liberečtí František Jurák a Ladislav Knap, kteří dosáhli prakticky stejných výsledků, když vybojovali ve skupinách po 3 vítězstvích a oba postoupili do eliminace, kde měli v prvním kole volný los. Ve druhém kole oba prohráli a vzhledem k rozdílnému poměru zásahů tak Knap obsadil 40. místo a Jurák byl 48. V turnaji zvítězil náš olympionik Jiří Beran z SC Praha.

Nejvíce členů ze Šermu Liberec startovalo na turnaji „Brněnský pohár“, který byl určen pro kategorie žactva a mini žactva v šermu fleretem. Mezi žáky si z našich nejlépe vedli Tomáš Chramosta, který byl třetí a šestý Petr Hromádka. Pěkné 12.místo ještě vybojoval Tomáš Vele. Na dalších místech se umístili 21.Ladislav Pěnička, 22.Vojtěch Stránský, 26.Michal Zavoral, 30.Tomáš Korselt, 32.Tadeáš Žárský a 33.Jan Prskavec. Mezi mini žáky byl 11.Tadeáš Žárský a 13.Oliver Sklenář.

V žačkách obsadila pěkné šesté místo Lucie Ježková a jedenáctá byla Markéta Sklenářová.