MČR Ostrava 2017 - fleret junioři, juniorky, mini žactvo

22.05.2017 11:24

Soutěžemi juniorů, juniorek a mini žactva v šermu fleretem, které uspořádal oddíl ŠERM OSTRAVA, začal seriál turnajů mistrovství ČR, který bude pokračovat každý víkend až do poloviny června.

Svůj program nejprve zahájili junioři, kde náš oddíl ŠERM LIBEREC reprezentoval Matěj Chaloupka, který se po dobrých výkonech ve skupinách probojoval do eliminace, kde se po dalším vítězném zápase dostal až do širšího osmičlenného finále. Tam se o postup do semifinále utkal s místním šermířem Lasákem, s nímž prohrál a umístil se tak na sedmém místě. Lasák pak v turnaji zvítězil a vybojoval mistrovský titul pro ŠERM OSTRAVA.

Svoji soutěž poté zahájily juniorky, kde za Liberec šermovala Štěpánka Němcová. Ta ve skupinách všechny své zápasy vyhrála a do eliminace postoupila jako číslo jedna. Po dalším vítězství pak postoupila do semifinále, kde smolně prohrála s Musílkovou z USK Praha a tato jediná porážka ji odsunula na třetí místo a získala tak bronzovou medaili. V turnaji pak zvítězila Sedláková z Bystřice nad Pernštejnem.

Po soutěžích jednotlivců následovala tříčlenná družstva, kde za ŠERM LIBEREC šermovaly pouze juniorky v sestavě Štěpánka Němcová, Anička Havlíčková a Lucie Ježková, které se umístily jako čtvrté.

V neděli pak šermovali mini žáci a mini žačky. Liberečtí šermovali mezi mini žáky, kde se Oliver Sklenář umístil na místě třináctém, Tadeáš Žárský byl šestnáctý, když se oba probojovali ze skupin do eliminace a tam prohráli.

Mistrovské soutěže, pokračují hned další víkend, kdy v sobotu šermují v Brně žáci a žačky fleretem  a oddíl ŠERM LIBEREC pořádá v sobotu a v neděli mistrovství ČR v šermu mini žactva a mladšího žactva kordem v hale TUL v Harcově.

Zpět