Memoriál Vratislava a Františka Jandy a Cena Letňan

10.01.2017 13:30

Hned první víkend v novém roce, rozjeli jarní sezonu také sportovní šermíři. V Praze Letňanech se konal v sobotu Memoriál Vratislava a Františka Jandy v šermu mužů kordem a v neděli pak stejnou zbraní šermovali mini žáci a mini žačky na Ceně Letňan.

V sobotu se mezi muži sešla konkurence 92 kordistů z 21 oddílů a z Liberce šermovali František Jurák a Ladislav Knap. Lépe si vedl Knap, který se po dobrých výkonech ve skupinách probojoval do eliminace, kde se dostal mezi 32 a o postup mezi 16 prohrál po boji 13:15 a umístil se tak na dobrém 30. místě. Jurák prohrál o postup mezi 32 a skončil jako 46.

V neděli šermovalo mini žactvo a naši malí pokračovali v dobrých výkonech z předchozích soutěží. Mezi mini žáky předvedl bojovný výkon Karel Bór, který se po vítězných zápasech ve skupinách a pak v několika kolech eliminace probojoval až do semifinále a prohrál až v boji o finále a obsadil tak krásné třetí místo!!! Stejně dobré výkony podával i Šimon Novotný, který bohužel prohrál v zápase o umístění v elitní osmičce nejtěsnějším poměrem o jediný zásah a umístil se na 13. místě. Mezi děvčaty dobře bojovala Petra Konečná, která rovněž postoupila ze skupin do eliminace a dokázala vítězit i tam. Potom také prohrála zápas o osmičku a umístila se na pěkném 10. místě. Ukazuje se, že obtížná práce s nemladšími přináší své ovoce a je tak odměnou trenérům, kteří s malými sportovci pracují. 

Zpět