Mistrovství ČR a Youngster Cup

18.06.2018 09:34

Poslední soutěží z řady turnajů MČR byl kord žactva, který uspořádal oddíl v Bělé p.Bezdězem, kde Liberec v jednotlivcích reprezentovali Jakub Majer, Tadeáš Knop a mezi děvčaty Aneta Pavlová a Eliška Plátková. Družstvo chlapců pak startovalo ve složení Karel Bór, Tadeáš Knop a Jiří Rulík.

Nejlépe se dařilo Knopovi, který se mezi 49 šermíři dobrými výkony probojoval až do šestnáctky, kde se o postup do osmičky utkal s dejvickým Machkem. V zápase po boji prohrál 13:15 a celkově skončil na dobrém 16. místě. Majerovi se již tak nedařilo a umístil se jako 30.

Našim dvěma žákyním se turnaj rovněž moc nepovedl a 19. se umístila Pavlová a 20. Plátková.

V neděli se konaly soutěže družstev, kde náš nezkušený tým se po porážce s Teplicemi neprobojoval do osmičky a umístil se tak desátém místě.

V německém Cottbusu se konal další díl seriálu Youngster – Cup ve fleretu žactva. Jak už je to v Německu pravidlem, tak pořadatel rozdrobil žactvo do skupin podle narození a v jednotlivých skupinách pak šermovalo okolo deseti dětí. V jedné skupině šermovala také naše Anna Zbránková, ale moc se jí nedařilo a umístila se jako 11.

Pro náš oddíl to byl celkově nepříliš úspěšný víkend a do budoucna by si naši šermíři a trenéři měli uvědomit, že reprezentují Liberec a úspěšnost na turnajích se odvíjí od intenzity a kvality tréninků.

 

Zpět