Mistrovství ČR Liberec

22.05.2018 06:42

V Liberci mělo svůj turnaj v šermu kordem nejprve mladší žactvo a na něj navázali soutěžemi muži a ženy.

Nejprve soupeřili mladší žáci, kde byl z domácích nejlepší mezi 53 kordisty, 10. Pavel Zeronik, 23. Šimon Novotný, 39. Pavel Bulíř a 47. Karel Bulíř.

Dále pokračovaly mladší žačky a z libereckých byla 26. Eliška Plátková a 37. Petra Konečná.

Následovaly soutěže mužů a žen, kterých se zúčastnily kompletní reprezentace obou kategorií. Po náročných zápasech zvítězil v mužích olympionik Jiří Beran SC Praha a mezi ženami Kateřina Došková ze Slavoje Litoměřice. Z domácích kordistů podal velmi dobrý výkon Ladislav Knap, který se umístil jako 26.

V neděli probíhaly soutěže družstev a opět začínalo mladší žactvo. Liberec měl své družstvo mezi mladšími žáky a v sestavě Bór, Bulíř, Dolejš a Novotný se umístilo jako 10.

Mezi muži po tvrdých zápasech zvítězilo družstvo SC Praha A, v ženách Dukla Olomouc A. Domácí družstvo ve složení Karel, Knap a Šilhán se umístilo 14.

Celkově na dobře organizačně zvládnutém mistrovství startovalo v sobotu 181 startujících a v neděli 44 družstev. V sobotu se odšermovalo 522 zápasů ve skupinách a v eliminacích 142. To je celkem 664 zápasů a v neděli 540 zápasů.

V tělocvičně byla umístěna největší vlajka ČR, kterou ke 100 výročí ČR vyrobila Liberecká firma Libea, s.r.o.. Děkujeme za zapůjčení.

Ma slavnostní zahájení přišel pan Boháč, krajský radní, pan Kysela, náměstek primátora a výrobní ředitel firmy Libea, pan Vereščák. Všem děkujeme.


 

Zpět