Mistrovství ČR v kordu kadetů a fleret mladší žáci

13.06.2018 05:32

Předposledními turnaji MČR byly soutěže v kordu kadetů a fleretu mladšího žactva. Kord se již tradičně konal v Letňanech a fleret v armádním centru na Julisce.

Mezi padesáti kordisty startoval z Liberce bohužel jediný Lukáš Pur, který se ze skupin probojoval do eliminace, kde hned svůj první zápas prohrál a své účinkování v soutěži ukončil jako 34. Účast jediného reprezentanta našeho oddílu v nejvyšší domácí soutěži nesvědčí o zrovna kvalitním přístupu našich mladých kordistů.

Mezi kadetkami bojovala také jediná naše šermířka Aneta Pavlová, která se i přes velkou snahu rovněž neprobojovala mezi nejlepší a umístila se jako 19. ale nutno dodat, že je ještě mladší žačka.

Na Julisce uspořádal oddíl USK stejnou soutěž, ale ve fleretu mladšího žactva, kde náš oddíl zastupovali tři naši žáci. Při dobrém počtu 29 účastníků se z našich nejlépe umístil jako 13. Vojtěch Karel, 19. byl Luděk Lenc a 28. Tadeáš Žárský.

Po jednotlivcích následovala soutěž družstev, kde naši zaplatili nováčkovskou daň a po porážkách s Vršovicemi a družstvem USK se umístili na místě šestém.

Jako světlo na konci tunelu se začíná ukazovat dobrá práce našich fleretových trenérů a to vzbuzuje naději do budoucna.

Zpět