Mistrovství ČR v Liberci a Brně

29.05.2017 14:55

Dalšími dvěma turnaji v Brně a Liberci pokračoval o víkendu seriál mistrovství ČR v šermu fleretem a kordem pro nejmladší kategorie. Z Brna si fleretisté oddílu šerm Liberec, přivezli 2 medaile, když bronzovou vybojoval Petr Hromádka a družstvo ve složení Petr Hromádka, Tomáš Chramosta a Ladislav Pěnička se probojovalo až do finále, kde po velkém boji o titul prohrálo 42:45 s Bystřicí a získalo stříbrné medaile! V jednotlivcích se ještě do osmičky probojoval na 6.místo Tomáš Chramosta. Na dalších místech se umístili 17. Ladislav Pěnička, 24. Tomáš Vele, 26. Michal Zavoral a 35. Vojtěch Stránský. Mezi děvčaty byla 14. Markéta Sklenářová a 16. Lucie Ježková.

Liberecký oddíl šermu uspořádal pro malé šermíře mistrovství České republiky v kordu a Liberec tak v sobotu a v neděli hostil téměř 150 malých šermířů a šermířek ze 17 oddílů celé republiky. V sobotu, kdy šermovali mini žáci se dva liberečtí probojovali do finálové osmičky, kde Šimon Novotný vybojoval krásné 5.místo a Karel Bór byl 8. Na pěkném 27. místě, pak skončil Viktor Dolejš. V mini žačkách Petra Konečná obsadila velmi pěkné 13. místo.

V soutěži družstev pak trio Bór,Dolejš,Novotný doplnil Matěj Plšek. Družstvo se probojovalo až do zápasu o třetí místo podlehlo Lokomotivě Teplice a umístilo se na čtvrtém místě.

V neděli mistrovství pokračovalo soutěžemi mladšího žactva a Liberec reprezentovalo 6 chlapců a 3 děvčata. Děvčata se umístila – 14. Magdaléna Bartoňová, 19. Aneta Pavlová a 21. Eliška Plátková.

Chlapci vybojovali – 13. místo Tomáš Chramosta, 14. byl Šimon Novotný, 22. Tadeáš Knop, 33. Matěj Plšek, 43. Pavel Bulíř a 44. Karel Bór.

Náročný dvoudenní program uzavírala družstva, kde mezi chlapci, Liberec A vybojoval v sestavě Chramosta, Dolejš, Knop, Novotný 7.místo a Liberec B byl v sestavě Bór, Bulíř, Plšek, Sklenář 12. Mezi děvčaty pak družstvo Bartoňová, Konečná, Pavlová, Plátková bylo 6.

Sobotní soutěže zahájil pan Vladimír Boháč, předseda krajské organizace ČUS a krajský radní. Sobotní ocenění předala našim nejmenším marketingová ředitelka Preciosy paní Iveta Burkoňová. V neděli přišel mezi mladé sportovce a dekoroval nejúspěšnější, primátor města Liberce pan Tibor Batthyány.

Na závěr bychom chtěli poděkovat sponzorům a partnerům, kteří nám s takto náročným turnajem pomohli a byli jimi – Liberecký kraj, Statutární město Liberec, Aquagen s.r.o., Nadace Preciosa, ELRA servis s.r.o., Libeos s.r.o. a zvláště děkujeme Technické univerzitě Liberec.

Kompletní data z turnaje najdete zde: https://www.engarde-service.com/files/serm-liberec/mcr2017/

 
Zpět