Mistrovství světa 2017 Plovdiv

04.04.2017 16:21

Od prvního dubna probíhá v bulharském Plovdivu mistrovství světa v šermu kadetů a juniorů. K tradičním zemím Evropy a Asie, kde je tento sport na vysoké úrovni přibyli také mladí šermíři a šermířky z latinské Ameriky a tak se úroveň soutěží ještě více zkvalitnila. V kategorii fleretu kadetek šermovalo 91 děvčat ze 40 zemí a mezi třemi českými reprezentantkami byla také Štěpánka Němcová z oddílu ŠERM Liberec. Ta se po třech vítězstvích ve skupinách probojovala do KO eliminace, kde přešla přes první kolo a dostala se do zápasu o postup mezi 32. Tam se utkala s velmi dobrou Korejkou Choi Yumin a přes velkou snahu a bojovnost na Asiatku nestačila a prohrála s ní v poměru 11:15. V největší světové soutěži se tak umístila 47. místě.