Mistrovství světa kadetů a juniorů v šermu 2018 Verona Itálie a Cena Letňan 2018

10.04.2018 15:58

V italské Veroně, kde se letos konalo mistrovství světa kadetů a juniorů v šermu, šermovala v kategorii juniorek fleretem také liberecká Štěpánka Němcová. V prvním soutěžním kole, kde se šermovalo skupinovým systémem vybojovala 3 vítězství a postoupila tak do KO eliminace. Tam se střetla s malajskou šermířkou Fong, kterou s přehledem porazila a postoupila mezi 64 fleretistek, kde se již soutěžilo o postup mezi nejlepších 32. Jako další soupeřku jí počítač přisoudil Egypťanku Elsharhawy, na kterou již bohužel Štěpánka nestačila a tak se v konkurenci 142 šermířek z 50 zemí umístila na 61. místě a získala tak 5 bodů do světového poháru.

V poslední soutěžní den se konaly soutěže družstev juniorů a juniorek šermu fleretem, kde také v Českém družstvu juniorek šermovala Němcová. Naše družstvo se hned v prvním kole utkalo s HongKongem na který nestačilo a se umístilo na 17. místě a do dalších bojů tak nepostoupilo. I v této soutěži se na přední místa prosadili šermíři a šermířky asijského původu a potvrdili tak svoji kvalitu.

Z domácích turnajů se konala Cena Letňan v šermu kordem pro mini žactvo, kde v konkurenci 67 elévů ze 16 oddílů se díky své houževnatosti a bojovnosti probojoval na velmi pěkné osmé místo liberecký Karel Bór a 52. byl Viktor Dolejš.

 

Zpět