Mödling, Opava a Bělá pod Bezdězem

07.11.2016 22:03

Jedním z nejkvalitnějších a nejvíce obsazovaných turnajů evropského kadetského okruhu v šermu bývá turnaj v rakouském Mödlingu. Stejně tak tomu bylo i nyní, kdy se zúčastnilo soutěže v šermu fleretem 278 kadetů a 197 kadetek z 31 zemí. Mezi nimi reprezentovala Českou republiku také Štěpánka Němcová z oddílu Šerm Liberec. Ta se postupně probojovala ze skupin do eliminace, kde postoupila až do třetího kola a tam se bohužel utkala s průběžně vedoucí šermířkou soutěže Italkou Memoli. Zápas prohrála, umístila se tak v tvrdé konkurenci na 55. místě a v celkovém pořadí evropského poháru se posunula ze 30 na 24 místo. Druhý den následovala soutěž družstev, kde v kadetkách startovalo 32 týmů. Družstvo České republiky v sestavě Michaela Macko, Štěpánka Němcová, Isabela Sedláková a Eliška Malíčková opět nezklamalo a probojovalo se mezi nejlepších 8. V zápase o postup naše děvčata již tradičně bojovala s Německem, které tentokrát bylo úspěšnější a náš tým tak obsadil krásné 6.místo.

Šermovalo se nejen v zahraničí, ale i na domácích planších, kde se konal pro mladé a nejmladší fleretisty „Opavský listopad“ a v Bělé pod Bezdězem šermovali mladí kordisté. V Opavě byl mezi mladšími žáky úspěšný liberecký Tomáš Chramosta, který vybojoval velmi pěkné třetí místo. Dále se z našich umístili 17. Tadeáš Žárský, 20. Tomáš Korselt, 21. Jan Prskavec, 22. Michal Zavoral, 26. Vojtěch Stránský, 29. Oliver Sklenář a 32. Filip Moc. V mladších žačkách se umístila 9. Markéta Sklenářová.

Na Podbezdězském kordu se v sobotní soutěži žáků v konkurenci 60 elévů umístil jako 20. Jakub Majer a 40. byl Petr Zeronik. V neděli soutěž pokračovala jako Pohár Atmosu a šermovali kordem kadeti, kde byl z libereckých 33. Lukáš Pur, 38. Jakub Majer a 39. Ondřej Melichar.

Zpět