Paříž a Praha

05.02.2018 14:11

Další ročník šermířského fleretového maratonu pro mládež se konal v Paříži. Turnaje se zúčastnilo na 1000 mladých šermířů a šermířek z celého světa od Brazílie, přes Saudskou Arábii po Singapur. Na své druhé veliké soutěži startovali i tři členové oddílu šerm Liberec, Petr Hromádka, Tomáš Chramosta a Ladislav Pěnička. Jako první z nich šermoval Chramosta, který byl zařazen do kategorie mladších do 14 let a v prvním kole skupin si nevedl vůbec špatně a se 4 vítězstvími postoupil do druhého kola, kde už vybojoval pouze 1 vítězství. Mezi nejlepší tak do nedělních bojů nepostoupil a z 266 účastníků se umístil na 130 místě.

Hromádka a Pěnička byli zařazeni do kategorie U17, kde soutěžili většinou proti starším. Oba se také probojovali do druhého kola skupin, kde už na své soupeře nestačili a své účinkování v soutěži ukončili. Mezi 295 fleretisty se tak umístili 197 Pěnička a 216 Hromádka.

Pro jejich výkonnost bylo přínosem i to, že se před turnajem zúčastnili tréninkového kempu, který vedl jeden ze světových šermířů Sergej Golubitsky a poznali se s dalšími mladými šermíři.

V Letňanech se pořádala jarní Cena USK, kde se v sobotu utkali v šermu kordem junioři. Pro kvalifikační body do mistrovství ČR si tam zajeli z Liberce František Jurák, který byl 21. a kadet Lukáš Pur, který se umístil na 27. místě. V neděli, mezi kadety se Purovi vedlo lépe, když skončil jako 18. a jen o pověstný chlup se neprobojoval mez nejlepších 16.

Zpět