Paříž, Opava, Praha

06.02.2017 14:23

Pod názvem Challenge CEP-Marathon Fleuret 2017 se konal v Paříži tradiční turnaj pro žactvo a mládež, kterého se zúčastnilo 1064 mladých šermířů a šermířek z více než dvaceti zemí celého světa od Brazílie až po Japonsko. Pořadatelé rozdělili soutěžící podle věku na žactvo a kadety. Náš oddíl vyslal na turnaj zkušenou kadetku Štěpánku Němcovou a pro získání zkušeností dva talentované žáky Tomáše Chramostu a Ladislava Pěničku. Ti oba bohužel již v sobotu ze soutěží vypadli a umístili se 224. Chramosta a jako 252. Pěnička. Značně lépe se vedlo mezi 182 kadetkami Štěpánce Němcové, která po velmi dobrých výkonech ve dvou kolech skupin a eliminaci se dostala mezi 64 a postoupila tak do nedělních zápasů. V neděli pak bojovala o postup mezi nejlepších 32, kde bohužel prohrála a dostala se tak do skupiny opravných zápasů, kde neuspěla a umístila se na 38. místě.

Mezitím se u nás konaly turnaje v Praze a v Opavě, kde na obou šermovali mladí z Liberce.

V Praze – Letňanech šermovalo o Cenu Letňan 63 kadetů kordem a z libereckých dobře šermoval Ondřej Melichar po dobrých výkonech ve skupinách, šermoval dobře i v eliminaci a umístil se na pěkném 20. místě. Druhým dvěma méně zkušeným se již tak nevedlo a umístili se tak 54. Petr Zeronik a 57. Jakub Majer.

Na turnaji Bílá Opava pak šermovali mladí fleretem. Mezi žáky se umístil jako 11. Petr Hromádka a mezi žačkami byla rovněž 11. Lucie Ježková, oba z našeho oddílu.

Zpět