První turnaje v nové sezóně

21.09.2016 15:13

V nové tělocvičně zahájil oddíl „ŠERM LIBEREC“ podzimní sezónu nejen náborem mládeže, ale také starty na turnajích. Prvním startem byla účast na 25. Ročníku mezinárodního turnaje v saském Görlitz, kde v kordu zvítězil náš Jindřich Šilhán a Ladislav Knap byl třetí. 

O dalším víkendu startovala Štěpánka Němcová na světovém poháru juniorů a juniorek v šermu fleretem v Budapešti, kde v prvním skupinovém kole vybojovala 4 vítězství ze 6 zápasů a postoupila do eliminace s číslem 30. Tam se dostala přes první kolo dál, kde se utkala s Maďarkou Kokai s níž po vyrovnaném boji prohrála 13:15 a celkově se tak umístila na velmi pěkném 39. místě ze 105 fleretistek. 

Třetím turnajem, kde jsme měli zastoupení bylo otevřené mistrovství středního Německa konané v Jeně. V šermu fleretem šermoval za nás Matěj Chaloupka, kterému se nevydařil vstup do soutěže a první 3 zápasy prohrál. Potom se ale rozjel a v dalších třech zápasech s převahou zvítězil. Postoupil tak do eliminačního pavouka jako číslo 23 a počítač mu přiřadil soupeře s číslem 10, kterým byl velmi dobrý Langhammer ze Schkeuditz s nímž Chaloupka prohrál a celkově se tak umístil jako 24.

O dalším víkendu čeká naše šermíře a šermířky turnaj v Ostravě, kde na sobotní soutěže v šermu fleretem bude v neděli navazovat ještě soustředění.

Zpět