Sokol Cup a Cena Letňan

02.05.2018 09:28

Další úspěšná umístění vybojovali na víkendových turnajích mladí šermíři a šermířky oddílu šerm Liberec.

V Brně uspořádal Sokol Brno I fleretový turnaj „Sokol Cup“, kde v kategorii žáků šermovali také 3 mladí fleretisté z Liberce, kteří se v početní převaze moravských oddílů rozhodně neztratili. Petr Hromádka, Tomáš Chramosta a Štěpán Holomoucký – všichni tři se ze skupin probojovali do eliminace KO. Tam skončil Holomoucký jako 27. a Hromádka s Chramostou pokračovali dál. Oba procházeli soutěžním pavoukem vítězně, až se dostali do semifinálové čtyřky, kde se Hromádka po vítězném zápase probojoval do finále a Chramosta po porážce obsadil třetí místo. Velmi kvalitním výkonem pak Hromádka ve finále zvítězil a domů si odvezl pohár za první místo. Tímto turnajovým vítězstvím se také probojoval na průběžně první místo v soutěži českého poháru.

V Praze-Letňanech pokračoval kordový seriál „Cena Letňan“, kde si v kategorii mladších žákyň velmi dobře vedla liberecká Aneta Pavlová. V konkurenci 44 šermířek byla po skupinách nasazena do eliminace jako číslo 3 a postupně se probojovávala mezi nejlepší, až se dostala do širší finálové osmičky a až tam svůj zápas čtyřku prohrála a umístila se tak na velmi pěkném šestém místě. Mezitím se její oddílové kamarádky umístily jako 25. Eliška Plátková a 38. Petra konečná.

Mezi mladšími žáky si otestovali svoji výkonnost naši mini žáci a mezi 63 soutěžícími se umístili – 38. Karel Bór a 48. Pavel Bulíř.

Turnaj uzavírali junioři, kde se liberečtí Lukáš Pur a František Jurák umístili na 20. a 21. místě.

 

Zpět