Tuláčkův memoriál, VC Ústí nad Labem, Bratislava

20.03.2017 14:15

Dalšími třemi turnaji pokračovala o víkendu jarní šermířská sezona.

V Ostravě, kde se konal „Tuláčkův memoriál“ v šermu fleretem startoval v kombinované soutěži Matěj Chaloupka, který se po dvou skupinových kolech, kde měl vždy po třech vítězstvích probojoval do eliminace jako číslo devět, když porazil i reprezentanta Kunderu 5:2. Po první eliminaci pak ve druhé prohrál o osmičku s bystřickým Königem 11:15 a umístil se tak na pěkném 10. místě a mezi juniory byl pátý. V turnaji pak celkově zvítězil reprezentant Jan Krejčík USK Praha.

V Ústí nad Labem se konal 5.ročník Velké Ceny Ústí n.L. v šermu kadetů kordem, kde opět z našeho oddílu startoval pouze jediný a to Ondřej Melichar, když Lukáš Pur pro nemoc nestartoval. V konkurenci 55 mladých kordistů se Ondrovi, který si od začátku stěžoval na bolesti zad přeci jen podařilo se ze skupin probojovat se do eliminace. Tam prohrál se Salzerem SC Praha a v soutěži skončil jako 43.

Třetím turnajem, kde naši mladí šermovali byl bratislavský Franklův a Vrbjarův memoriál ve fleretu pro starší a mladší žactvo. Mezi staršími žáky se z našich umístili 8. Tomáš Chramosta, 9. Petr Hromádka a 12. Ladislav Pěnička. Další zastoupení jsme měli v kategorii mladších žáků, kde vybojoval 10. místo Jan Prskavec a 12. byl Tadeáš Žárský.

Zpět