U14 Barcelona a Liberecký kordík

24.04.2017 15:27

Liberečtí  šermíři využili pozvání katalánského šermířského svazu k účasti na turnaji „Trofeu Internacional Sant Jordi“ pro děti do 14 let konaného v Barceloně a do soutěží vyslali dva fleretisty jednoho kordistu a jednu kordistku.

Nejlépe si z našich vedl Petr Hromádka, kterému se ve fleretu povedl velmi pěkný výsledek, když v turnajovém pavouku prohrál až v zápase o osmičku a umístil se na desátém místě. Neztratil se ani druhý fleretista Tomáš Chramosta, který byl dvacátý třetí. V nejvíce obsazené kategorii kord chlapců byl Tadeáš Knop osmdesátý druhý a mezi kordistkami se Magdalena Bartoňová umístila na třicátém sedmém místě. Kromě víkendu plného šermu pod vedením Jiřího Chramosty a s rozhodčím Matějem Chaloupkou si naši mladí užili i prosluněnou Barcelonu a teplou pláž.

Ve stejném termínu pořádal liberecký oddíl turnaj „Liberecký kordík“ pro kadety a mladší žactvo, kde ve dvoudenní soutěži startovalo 135 chlapců a děvčat.

V sobotu mezi kadety šermovali za domácí Ondřej Melichar, který byl 33. a Lukáš Pur se umístil jako 38. V mladších žačkách se dobrými výkony probojovala Eliška Plátková na pěkné 6. místo a Aneta Pavlová byla 14.

V nedělní soutěži mladších žáků šermovali za domácí 4 mini žáci a tak se projevil i výkonnostní rozdíl. Nejlepší z našich byl na 37. místě Pavel Bulíř, následovali 46. Matěj Plšek, 56. Šimon Novotný a 59. Karel Bór.

Za vstřícný přístup bychom chtěli ještě poděkovat organizaci Sport park Liberec.

Zpět