Coupe de Danube (Bratislava, SVK)

16.01.2019

Již tradičním turnajem evropského kadetského okruhu je bratislavský Coup du Danube, který se konal o víkendu. Počet zúčastněných je opět důkazem toho, jak obliba šermířského sportu ve světě roste. Na turnajích se objevují sportovci ze zemí o kterých jsme v souvislosti se šermem donedávna neslyšeli. S rostoucím počtem soutěžících,ale stoupá konkurence a vítězí pouze ti nejlépe připravení. Což je výzvou jednak pro sportovce, jednak pro trenéry. O kvalitě soupeřů se přesvědčili i naši fleretisté Petr Hromádka a Tomáš Chramosta, kteří se mezi 208 kadety z 27 zemí soutěže zúčastnili.

Zatímco Hromádka s 1 vítězstvím ve skupině skončil jako 155. tak Chramosta, který vybojoval pěkná 3 vítězství, postoupil do eliminace. Tam bohužel prohrál a své účinkování ukončil jako 131.

Na turnaji celkem startovalo 869 šermířů a šermířek a soutěže družstev se zúčastnilo 153 týmů.