Mistrovství ČR kadeti, senioři Bystřice - máme zlato!!!

27.05.2019

Liberečtí šermíři vybojovali zlato v týmech na Mistrovství ČR! Cinklo to i v jednotlivcích.

O víkendu 25.-26. května se v Bystřici nad Pernštejnem konalo Mistrovství ČR v šermu fleretem. Na šermíře čakala, již tradičně, perfektně připravená hala i celá organizace.

V sobotu nastoupil za ŠERM Liberec Matěj CHALOUPKA, který šel po nevydařených skupinách na nasazenou jedničku, domácího Jana KURFÜRSTA (Sokol Bystřice n. Pernštejnem). CHALOUPKA podal výkon na hranici svých možností a KURFÜRSTA nečekaně porazil. V dalším zápase CHALOUPKA již nestačil na pozdějšího vicemistra Samuela BLANÁRA (USK Praha) a skončil na skvělém 8. místě. Mistrem ČR se stal jeho oddílový kolega Jan KREJČÍK (USK Praha).


V seniorkách nás reprezentovala Štěpánka NĚMCOVÁ. NĚMCOVÉ se od začátku turnaje nedařilo tak, jak by si představovala a po neúspěšném utkání o čtvrtfinále s Michaelou MACKO (Sokol Brno I) skončila 11. Mistryní ČR se stala Adéla KOCOUROVÁ (Sokol Brno I).

Neděle nabídla soutěž kadetů a kadetek. V kadetech jsme vyslali do boje hned 4 zástupce, kteří po soutěži jednotlivců nastoupili i v soutěži týmů.

Petr HROMÁDKA si šel za vytouženou medailí od prvního zápasu velmi zodpovědně. Vyhrál skupinu a, pro oddíl bohužel, se již ve čtvrtfinále potkal s oddílovým kolegou Tomášem CHRAMOSTOU, který musel v předcházejícím zápase tvrdě bojovat s Vojtěchem GERIŠEM (Sokol Brno I). CHRAMOSTA tak bral velmi slušné 6. místo. HROMÁDKA bohužel podlehl v následujícím zápase Pavlovi KOZÁKOVI (Šerm Ostrava) a na krku mu skončila vytoužená bronzová medaile.

"Bratrovražedný boj" neminul ani Tomáše VELE a Ladislava PĚNIČKU již o postup mezi 16 nejlepších. Tentokrát se radoval PENIČKA. PĚNIČKA v dalším zápase o čtvrtfinále narazil na suverénního Marka TOTUŠKA (Sokol Bystřice n. Pernštejnem), pozdějšího mistra ČR a musel se tak spokojit s konečným 16. místem. VELE skončil 17.


Velká paráda se však děla hned po skončení jednotlivců, v soutěži týmů. Všichni výše zmínění borci (HROMÁDKA, CHRAMOSTA, PĚNIČKA a VELE) se semkli jak jeden muž a postupně poslali do sprch tým Sokol Brno B, Sokol Brno A a ve finále přemohli i tým Slezan Opava. Pod Ještěd tak přivezli cenné zlato a příslib dalších cenných kovů v následující sezoně. Všem moc gratulujeme!