Mistrovství ČR Liberec - muži, ženy a žactvo kord

28.05.2019

Vrcholem šermířské sezony bývají v každé věkové kategorii a disciplině finálové turnaje o tituly mistrů České republiky. Letos jednu z nejprestižnějších soutěží - kord mužů a žen ještě s přidáním mladšího žactva uspořádal oddíl Šerm Liberec. Mistrovství se konalo pod záštitou primátora statutárního města Liberce pana Zámečníka. 

Sobotní program začali svými soutěžemi mladší žáci a žačky, kterých startovalo celkem 107. Z domácích vybojovala nejlepší umístění 14. Petra Konečná, 30. Markéta Princová a 35. Ester Princová. Mezi chlapci byl z domácích nejlepší 22. Šimon Novotný, 40. Karel Bór a 53. Viktor Dolejš. Po ukončení soutěží ml. žactva bylo dekorování nejlepších, kterého se aktivně zúčastnili zastupitelé pan Jiří Šolc a pan Vladimír Boháč. Současně s tím proběhlo před hlavními soutěžemi také oficiální zahájení.

Do bojů o tituly nastoupilo 95 mužů a žen. Mezi muži reprezentoval domácí oddíl Ladislav Knap, který měl po čtyřech vítězstvích ve skupině našlápnuto k dobrému výsledku. Bohužel hned v první eliminaci prohrál a umístil se na 34. místě. V napínavém boji o titul se nakonec utkali reprezentanti Jiří Beran SC Praha a Jakub Jurka Dukla Olomouc. Úspěšnější byl Jurka, který zvítězil a titul mistra ČR získal pro Olomouc.

Mezi ženami vybojovala titul mistra ČR pro Duklu Praha Michala Pěchovová. 

V neděli pak následovaly soutěže družstev, kterých se o tituly utkalo v mladším žactvu 22 a v dospělých 23. Z domácích byly úspěšnější dívky, které vybojovaly pěkné osmé místo. Chlapci pak byli dvanáctí.

Nejtvrdší souboje se rozjely opět mezi dospělými z nichž vítězně vyšlo družstvo mužů SC Praha A a mezi ženami byla nejlepší Dukla Olomouc.

Na závěr bychom rádi poděkovali za pomoc a podporu institucím a firmám - Českému Šermířskému svazu, Sportovnímu fondu statutárního města Liberce, Krajskému úřadu Liberce, Zámeckému pivovaru Frýdlant a výrobci vlajek Libea.