Sokol Cup

30.04.2019

Liberečtí šermíři se zúčastnili turnaje v Brně a to v kategoriích žáci a junioři. V prvním dnu turnaje nastoupil Tomáš CHRAMOSTA, který má letos ambice na příčky nejvyšší. Náhlý zdravotní problém mu však zkřížil plány již v prvních zápasech a výsledky tomu odpovídaly. V obou kolech skupin měl pouze po dvou vítězstvích. V eliminačním zápase o 16" porazil Lukáše DYNTARA (Orel Hradec Králové) s přehledem 15:7. V dalším zápase o 8" však narazil na tvrdšího soupeře Jana CIGÁNKA (Šerm Ostrava), později bronzového. Na toho CHRAMOSTA tentokrát nestačil a bral konečné 11. místo. Soutěž vyhrál Árpád FAZEKAS (Šamorín, SVK).

Druhý den následovala kategorie juniorů, kde nastoupili naši kadeti Petr HROMÁDKA a Tomáš VELE. CHRAMOSTA bohužel pro zranění z předchozího dne na startu chyběl.

HROMÁDKA zašermoval velmi dobře obě kola skupiny, 4 vítězství. V zápase o 16" ho čekal Jan POLÁK (Sokol Brno), kterého HROMÁDKA zodpovědnou obranou a správně načasovaným útokem porazil 13:9. V zápase o TOP 8" šermoval se svým častým soupeřem Vojtěchem HOLEMÝM (Sokol Bystřice nad Pernštejnem), který zašermoval lépe a porazil jej 15:9. HROMÁDKA tak skončil na slušném 11. místě. Tomáš VELE vybojoval pouze jedno vítězství ve skupinách a v prvním vyřazovacím zápase nestačil na Árkose PIRKA (Šamorín, SVK). Umístila se tak 26. Této kategorii dlouhodobě kraluje Marek TOTUŠEK (Bystřice nad Pernštejnem), který nezaváhal ani tentokrát a v celém turnaji nenašel přemožitele. Gratulujeme!